Taras nad basenem

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Taras nad basenem

Taras nad basenem

Któż z nas nie marzy o odrobinie wytchnienia i odpoczynku po ciężkim dniu. Oglądanie telewizji czy przeglądanie Internetu często wywołuje w nas większy stres niż zbliżający się deadline projektu. Od spięcia uratować może nas wypoczynek na zewnątrz, rekreacja w basenie lub drink w jacuzzi. Dowiedz się jak stworzyć swój własny azyl, którego zazdrościć będą ci wszyscy znajomi.

Przemyślany projekt

Jeżeli posiadasz przydomową działkę i czujesz, że jej potencjał nie jest do końca wykorzystany, rozważ montaż tarasu. Szczególnie jeżeli nie jesteś fanem ogrodnictwa i całą wolną przestrzeń porasta tylko trawa i kilka tuj. Podczas projektowania tarasu musisz wiedzieć jakie dodatkowe elementy chcesz dołożyć do swojej zabudowy. Oczywiste jest to, że będzie ona musiała mieć inną wielkość czy kształt jeżeli ma łączyć się z jacuzzi lub basenem.

Wybór materiału

Drewno lub kompozyt drewna to dwa materiały stosowane przy budowie konstrukcji tarasowych. To pierwsze jest efektowne i trwałe, odporne na działanie słońca czy wysokiej temperatury, ale wymaga regularnej pielęgnacji. Deski kompozytowe są zawsze równe i nie wymagają takiej troski, jednakże mogą zniszczyć się pod wpływem wysokich temperatur. Łatwiejszy do montażu nieregularnej zabudowy jest kompozyt.

Umieszczenie zbiorników

Podczas wybierania zbiornika musimy kierować się wielkością działki, nie może on być bowiem zbyt duży lub karykaturalnie mały. Przy wyborze miejsca natomiast, trzeba kierować się łatwym dostępem do basenu w razie jakiejkolwiek awarii. Rozmontowywanie połowy tarasu, aby dostać się do zniszczonej uszczelki, mogłoby wywołać u właściciela frustrację. Ponadto należy pamiętać o naturalnych uwarunkowaniach działki. Nie powinniśmy budować basenu w pobliżu krzewów czy drzew, z których opad mógłby łatwo zabrudzić wodę.

Pomoc profesjonalistów

Jeżeli oprócz chęci posiadania takiej zabudowy brakuje ci pomysłów, to możesz zgłosić się do profesjonalistów. Takie firmy pomagają na każdym kroku zakładania tarasów, gwarantują wygodę i wysoką jakość wykonanej pracy. Ich oferta jest kompleksowa, począwszy od projektu i wyboru materiału, poprzez montaż, aż po konserwację.

 

admin

No Comments

Post a Comment