5 powodów, dla których warto wybrać taras kompozytowy

PKCONSTRUCTION / Uncategorized  / 5 powodów, dla których warto wybrać taras kompozytowy

5 powodów, dla których warto wybrać taras kompozytowy

Większość miejsca na naszym blogu poświęcamy pielęgnacji i montażowi tarasów drewnianych – opowiadamy o zaletach wynikających z ich posiadania i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami, dzięki którym przez wiele lat możecie cieszyć się piękną powierzchnią wypoczynkową. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że taras drewniany nie jest dla każdego, dlatego dzisiaj przedstawimy zalety montażu tarasu kompozytowego. Oto pięć powodów, dla których warto wybrać taras z kompozytu zamiast drewnianych desek.

Po pierwsze – prosty montaż tarasów drewnianych

O ile montaż tarasów drewnianych bywa dość skomplikowany (niezbędne mogą okazać się złożone narzędzia, większe umiejętności techniczne), o tyle założenie tarasu z kompozytu zazwyczaj przebiega stosunkowo szybko. Profesjonalne firmy montażowe z Warszawy i innych dużych miast stosują specjalne systemy, ułatwiające układanie desek. Oczywiście – założenie desek drewnianych również można zlecić profesjonalistom, niemniej warto wiedzieć, że będzie to usługa droższa niż w przypadku kompozytu.

Po drugie – estetyczny wygląd

Jasne, czasem taras drewniany po prostu będzie wyglądał lepiej – na przykład w domu wykonanym w stylu rustykalnym niepowtarzalne deski i sęki stworzą fantastyczny klimat. W wielu przypadkach kompozyt może jednak zastąpić naturalne deski.

Kompozyt swoim kolorem i fakturą przypomina najbardziej stosowane często w nowych domach drewno egzotyczne, więc staje się dla niego dobrą, nie wymagającą skomplikowanej pielęgnacji alternatywą.

Po trzecie – kompozyt jest łatwy w pielęgnacji

Jest to jedna z największych zalet tarasów kompozytowych. O ile deski drewniane wymagają złożonej pielęgnacji, konserwacji w okresie jesienno-zimowym i regularnego czyszczenia, o tyle taras wykonany z mączki drzewnej i polichlorku winylu nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji. Utrzymanie go w dobrym stanie jest mniej czasochłonne i tańsze. Nie oszukujmy się – dla wielu osób ma to kolosalne znaczenie.

Po czwarte – odporność na czynniki zewnętrzne

Wilgoć i niskie temperatury nie są straszne dla tarasu wykonanego z kompozytu drewna. Dzięki temu montaż tarasu można przeprowadzić zarówno przy basenie i w pobliżu oczka wodnego, jak i na ogólnie wilgotnym, podmokłym terenie.

Po piąte – taras jest wytrzymały

No właśnie, tarasy wykonane z kompozytu znane są z ogromnej wytrzymałości. Zachowują one piękny wygląd przez wiele lat, co jest tym bardziej godne uwagi, że nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych. Dzięki temu, choć deski kompozytowe często są droższe od drewnianych, w ogólnym rozrachunku mogą okazać się bardziej opłacalne.

admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.