Na co zwrócić uwagę podczas projektowania idealnego tarasu?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Na co zwrócić uwagę podczas projektowania idealnego tarasu?

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania idealnego tarasu?

Zawsze marzyłeś o tym, by przy Twoim domu pojawił się taras? Chcesz dzięki niemu relaksować się na świeżym powietrzu i cieszyć się słońcem? Często podczas projektowania tarasu korzystamy z porad fachowców. Jednak sami też musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. O czym warto pamiętać podczas planowania idealnego tarasu?

Połączony z salonem, z kuchnią czy zaraz przy wejściu?

Jedną z kluczowych kwestii będzie odpowiedzenie sobie na pytanie, z jaką częścią domu połączyć taras i czy w ogóle to robić. W końcu tego typu projekty mogą powstawać w odosobnieniu i stanowić odrębną całość. Jeśli jednak zdecydujemy się na dołączenie tarasu, możemy zrobić to w kilku miejscach i z różnym skutkiem.

Połączenie tarasu z głównym wejściem będzie czymś w rodzaju reprezentacyjnego ganku. Na pewno wpłynie dodatnio na jego warstwę wizualną. Pozwoli także na obserwację otoczenia.

Otwarcie salonu na taras to bardzo dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy oddzielimy tę przestrzeń za pomocą szkła. Jednak trzeba pamiętać, by w takiej sytuacji styl tarasu nie odbiegał od wnętrza salonu czy jadalni, bo uzyskamy wrażenie niepotrzebnego eklektyzmu. Dobrym wyjściem jest położenie takiej samej bądź bardzo podobnej podłogi w dwóch miejscach. Otwarcie salonu na taras powoduje przedłużenie strefy relaksu. Idealnie jest, gdy taras wychodzi na ogród, nie zaś na główną ulicę.

Na kuchnię? To także rozwiązanie, które znajduje wielu zwolenników. Będzie to nieocenionym udogodnieniem zwłaszcza podczas plenerowych imprez. W każdej chwili będziesz mógł zadbać o swoich gości, donieść dania lub schować coś do lodówki bez potrzeby długotrwałego opuszczenia stołu.

W którą stronę świata?

Południe czy raczej zachód? Zadecyduj o tym, na którą stronę świata się otworzysz. Jeśli będziesz chciał z niego korzystać w porze popołudniowej, to najlepiej zaprojektować taras od strony południowo-zachodniej. Gdy będziesz chciał na nim przebywać raczej przed południem, to wschodnia ściana będzie najbardziej odpowiednia. Jeśli jednak promienie słoneczne będą bardzo dokuczać, można temu zaradzić. Pnące rośliny lub pergola wywiążą się świetnie ze swojego zadania.

admin

No Comments

Post a Comment