Kompozyt drewna – dlaczego warto?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Kompozyt drewna – dlaczego warto?

Kompozyt drewna – dlaczego warto?

Kompozyt drewna w ostatnich latach zrobił furorę wśród wielbicieli tarasów i ogrodzeń. Dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że tradycyjne drewno powoli odchodzi do lamusa? Odpowiedź w naszym artykule!

Po pierwsze ekologia!

Słysząc o kompozycie drewna, na pewno obiło się Wam o uszy to, że jest to produkt wysoce ekologiczny. Dlaczego? Przede wszystkim przez proces wytwarzania, który jest przyjazny środowisku. Ponadto produkt ten podlega w 100% utylizacji, a więc mamy świadomość, że nie zaśmiecamy naszej planety. Czym tak naprawdę są deski kompozytowe? To mieszanina mączki drzewnej i polietylenu, pigmentów, żywic i stabilizatorów oraz polipropylenu. Skład ten powoduje, że materiał jest odporny na czynniki zewnętrzne, takie jak opady atmosferyczne, a także insekty.

Bezpieczny dla dzieci i seniorów

Deski tarasowe z kompozytu są także o wiele bezpieczniejsze dla dzieci, a także dla seniorów. Te dwie grupy społeczne są przecież najbardziej narażone na przykre efekty upadków. Antypoślizgowa powierzchnia sprawi, że tarasowe harce i spacery staną się wyjątkowo bezpieczne.

Ponadto, takie tarasy drewniane sprawią, że koszmar dzieciństwa – drzazgi – staną się zamgloną przeszłością. Deski kompozytowe nie mają drzazg ani sęków, także chodzenie po nich bosą stopą oraz dotykanie desek rękoma, nie skończy się plastrami i dezynfekcją małych, uprzykrzających życie ranek.

Coś dla leniuchów

Taras jest często ulubionym miejscem domowej posiadłości. To tu spędzamy upalne wieczory, tu bawimy się i grillujemy. Dzięki zadaszeniom możemy korzystać z niego praktycznie o każdej porze roku. W każdej rodzinie kwestią sporną może być mniej przyjemna aktywność związana z tarasem, czyli konserwacja i czyszczenie drewna… Deski kompozytowe są wymarzonym materiałem dla tych, którzy nie lubią długich godzin sprzątania. Ten materiał nie wymaga konserwacji, odchodzą więc koszty impregnatów i olejów, potrzebnych do pielęgnacji drewna. Jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest mycie desek… wodą! Tłuste plamy najlepiej umyć od razu, by nie wniknęły w materiał na stałe. Poza tym należy cieszyć się, odpoczywać i nie myśleć o sprzątaniu! 😊

admin

No Comments

Post a Comment