W jakim miejscu przeprowadzać montaż tarasów ogrodowych?

PKCONSTRUCTION / Uncategorized  / W jakim miejscu przeprowadzać montaż tarasów ogrodowych?

W jakim miejscu przeprowadzać montaż tarasów ogrodowych?

Każda osoba dysponująca domem jednorodzinnym i dużą działką z ogrodem chciałaby mieć specjalne miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu w gronie najbliższej rodziny i znajomych. Z tego powodu nie może dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na montaż tarasów przydomowych. Co ciekawe, trend ten jest coraz powszechniejszy nie tylko w małych miejscowościach i wsiach, ale także w największych polskich miastach, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań czy Kraków.

Gdzie montować tarasy drewniane, kompozytowe i kamienne?

Podstawowe pytanie, z jakim należy się zmierzyć podczas planowania montażu tarasu, dotyczy ogólnego umiejscowienia miejsca wypoczynkowego. Ogólnie rzecz ujmując można powiedzieć, że im głębiej na działce będzie zamontowany taras, tym lepiej. Oczywiście, zdarza się, że tarasy drewniane czy kamienne kładzie się od frontu budynku. Pamiętajmy jednak, że o ile na spokojnej wsi takie rozwiązanie może być bezproblemowe, o tyle taras umiejscowiony naprzeciwko ruchliwej, miejskiej drogi nie będzie raczej miejscem, w którym zawsze będzie można wypocząć w ciszy.

Z tego powodu montaż tarasu na tyłach domu jest po prostu rozwiązaniem bardziej praktycznym – tym bardziej, że widok zielonych drzew, równo przyciętych trawników i kolorowych kwiatów jest zdecydowanie bardziej kojący. Warto też postarać się, by taras był umieszczony możliwie blisko budynku. W takich okolicznościach wygodniej będzie organizować rodzinne i przyjacielskie spotkania na świeżym powietrzu.

Geografia a montaż tarasów

Przy montażu tarasów drewnianych, kamiennych i kompozytowych należy wziąć pod uwagę nie tylko naszą wygodę, ale również geografię. W dużej mierze od tego zależy, czy na tarasie będziemy mogli komfortowo odpoczywać, pracować czy się opalać.

Północ czy południe?

Większość osób decyduje się na montaż tarasu na południowej ścianie domu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – takie położenie gwarantuje po prostu największe nasłonecznienie przestrzeni wypoczynkowej i to praktycznie o każdej porze roku. Takie rozwiązanie ma oczywiście pewne wady – powierzchnia tarasu – szczególnie w przypadku tarasów kompozytowych – szybko i mocno się nagrzewa. Z tego powodu dobrze jest zadbać o przynajmniej częściowe zadaszenie tarasu drewnianego lub kompozytowego.

Zachód czy wschód?

Tutaj szczególne znaczenie ma pora, o której przede wszystkim chcemy wypoczywać na ogrodzie. Jeśli celujemy w poranne opalanie, lepszy będzie montaż tarasu wschodniego. Jeśli jednak preferujemy późno-popołudniowe i wieczorne biesiady w gronie bliskich, warto postawić na taras zachodni, który latem będzie dłużej oświetlony.

admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.