Taras drewniany – zalety i wady

PKCONSTRUCTION / Uncategorized  / Taras drewniany – zalety i wady

Taras drewniany – zalety i wady

Taras to coś, o czym marzy większość osób planujących budowę domu jednorodzinnego. Nie tylko sprawia on, że cały budynek wygląda bardziej elegancko, ale przede wszystkim stwarza fantastyczną przestrzeń do odpoczynku w gronie rodziny i bliskich podczas upalnych dni i ciepłych, letnich wieczorów. Decyzja o montażu tarasu jest jednak tylko początkiem wyzwań – przede wszystkim trzeba zadecydować o materiale, z jakiego chcemy, by nasz taras był wykonany. Największą popularnością obecnie cieszą się warianty kamienne, kompozytowe i drewniane. To właśnie tarasy drewniane wzbudzają najwięcej zachwytów, ale budzą również wiele wątpliwości. Dlaczego? Poniżej omawiamy wszystkie zalety i wady tarasów drewnianych.

Czy montaż drewnianych tarasów jest trudny?

Wokół budowy drewnianych tarasów powstało wiele mitów. Jeden z najczęściej powtarzanych mówi o tym, że montaż drewnianych tarasów jest bardzo skomplikowany. Owszem, jest do tego niezbędna pewna wiedza, a nieprzestrzeganie niektórych zasad i wskazówek może spowodować problemy z użytkowaniem i konserwacją tarasu w przyszłości, ale ogólnie rzecz ujmując, montaż drewnianych tarasów nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. Pozostaje jedynie postępować zgodnie z profesjonalnymi poradnikami, takich firm jak PK Construction. A jeśli zadaniu nie możemy podołać samodzielnie, zawsze można zwrócić się o pomoc do specjalistów. Zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach takich jak Warszawa czy Poznań, istnieje wiele firm wykonujących montaż drewnianych tarasów.

Zalety tarasów drewnianych

Największą zaletą tarasu drewnianego niewątpliwie jest jego naturalny i elegancki wygląd. Odpowiednio dobrany rodzaj i kolor drewna sprawi, że deski będą fantastycznie wyglądały przy każdym domu. Dodatkowo, świetnie komponują się one również z meblami ogrodowymi, roślinami ozdobnymi, alejkami i altanami. Ponadto, regularnie i odpowiednio pielęgnowany taras drewniany posłuży przez wiele lat.

W porównaniu do tarasu wykonanego z kompozytu drewna naturalne deski mają jeszcze jeden atut – nie nagrzewają się w upalne dni. Dzięki temu bez najmniejszych obaw można się przechadzać po nich latem boso.

Czy tarasy drewniane mają jakieś wady?

Powiedzmy sobie wprost – nie istnieją produkty, które byłyby pozbawione wad. Tarasy drewniane prezentują się naprawdę okazale, ale tylko wtedy, gdy są odpowiednio pielęgnowane i konserwowane na zimę. Zaniedbane deski drewniane psują się naprawdę szybko – mogą blaknąć, odkształcać się czy gnić. Niemniej, jeśli będziemy postępowali zgodnie z radami specjalistów, będziemy mogli cieszyć się tarasem przez wiele lat.

admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.