Jaki materiał na taras możesz wybrać?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Jaki materiał na taras możesz wybrać?

Jaki materiał na taras możesz wybrać?

Jednym z najważniejszych miejsc w naszym ogrodzie jest taras. To tam, gdy tylko dopisze pogoda, zbieramy się z rodziną i bliskimi, by raczyć się chwilą wytchnienia, zażywać rozrywki i delektować się odpoczynkiem na łonie natury. Taras to inwestycja na lata, dlatego trzeba wybrać materiał, który będzie odporny na zmienne warunki atmosferyczne, a także taki, który będzie nam odpowiadał wizualnie. Dzisiejszy artykuł to przegląd możliwych materiałów, z których może powstać taras. Zapraszamy do lektury!

Deski drewniane

Drewniane tarasy to jedne z najbardziej imponujących instalacji. Świetnie komponują się z naturalną osnową ogrodu i stanowią wyjątkowe dopełnienie domu. Dobrze zbudowane i zaimpregnowane tarasy będą odporne na działanie czynników biodegradacyjnych, zmiennych czynników atmosferycznych czy ścieranie powierzchni. Podczas słonecznych dni drewno tarasu nie nagrzewa się, a poza tym amortyzuje upadki. Deski na tarasy tego typu pozyskuje się ze świerku, dębu, z drzew egzotycznych takich jak tek, massaranduba czy bangkirai.

Deski kompozytowe

Także deski kompozytowe są coraz chętniej wybierane do montażu tarasu. Swoim wyglądem prawie nie różnią się od drewnianych desek. Kompozyt jest idealnie prosty, pozbawiony sęków, a systemy instalacyjne pozwalają na wyeliminowanie widoczności gwoździ czy wkrętów.

Płytki ceramiczne

Jedną z możliwych opcji są płytki ceramiczne. Z nich stworzysz cienką powierzchnię tarasu, co może być jednocześnie wadą i zaletą. Płytki są sprzedawane w całych systemach do zabudowy – płytki, cokoliki, stopnie, podstopnice. Ten rodzaj materiału jest odporny na zarysowania i łatwy do utrzymania w czystości. Ich wadą jest to, że w lecie szybko nagrzewają się pod wpływem słońca.

Płyty kamienne, gresowe

Płyty kamienne są wybierane często ze względu na trwałość, a także industrialny charakter. Pod wpływem czynników atmosferycznych nie zmieniają koloru. Ich powierzchnia jest odporna na zarysowania. W przypadku tego materiału podobnie jak przy płytkach ceramicznych, utrzymanie tarasu w czystości nie jest kłopotliwe, lecz podobnie jak one – szybko nagrzewają się w słońcu.

Płyty betonowe

Istnieje spora grupa zwolenników płyt betonowych. Jednym z powodów jest różnorodność faktur, a także wysoka wytrzymałość. To jedno z prostszych rozwiązań. Ten typ tarasu charakteryzuje się przepuszczalnością wody. Z biegiem lat płyty betonowe mogą utracić swój wyjściowy kolor. Materiał wymaga impregnacji.

admin

No Comments

Post a Comment