Zimowy ogród na tarasie

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Zimowy ogród na tarasie

Zimowy ogród na tarasie

Wydaje się, że zima to czas na chowanie grilla, a taras możemy jedynie zabezpieczyć przed mroźnymi temperaturami. Jednak płyta tarasowa może okazać się dobrym podłożem pod zimowy ogród.

Przygotowanie tarasu

Musimy sprawdzić stan podłoża na naszym tarasie. Jeżeli płyta tarasu jest nierówna, możemy rozwiązać ten problem za pomocą belki podwalinowej. Dzięki temu budowa drewnianego tarasu, na przykład w okolicach Warszawy, zostanie właściwie wykorzystana, a my będziemy mogli cieszyć się roślinami i światłem dziennym w czasie chłodniejszych pór roku.

Taras może także okazać się zbyt mały. Wtedy konieczne będzie powiększenie, a możemy zrobić to za pomocą posadowienia dodatkowego cokołu lub fundamentu. Płyta tarasowa powinna też być wytrzymała i zaizolowana termicznie.

Następny krok to odpowiednie rozwiązanie konstrukcyjne. Możemy zdecydować się na konstrukcję z PVC, aluminium lub drewna. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Na przykład profile z aluminium są lekkie i wąskie, więc nie blokują dostępu światła. Warto rozważyć, jaki materiał i dlaczego jest nam potrzebny do naszej konstrukcji.

Zimowe ogrody w naszym kraju nie są jeszcze popularne, ale warto rozważyć założenie takiego miejsca. Jest wielofunkcyjne i może zapewnić nam wiele radości.

Wybór i projekty

Dla ogrodów zimowych charakterystyczne są liczne przeszklenia. To one gwarantują im nietypowy i oryginalny wygląd, a także pozwalają nam cieszyć się światłem dziennym zimą. Warto zdecydować się na ogród ogrzewany: wtedy będziemy mogli cieszyć się tropikalnymi roślinami i odpoczynkiem w cieple. Nasz drewniany taras stanie się oranżerią.

Możemy zdecydować się na elementy ozdobne na ścianach naszego zimowego ogrodu. Jeżeli wybierzemy model ogrodu bliższy salonowi, możemy zdecydować się na mniejszą ilość roślin, a postawić na wygodne meble wypoczynkowe. Ciekawe są także projekty oranżerii, w której roślin jest znacznie więcej. Wszystkie ciepłolubne rośliny będą dobrze czuły się w ogrzewanej oranżerii.

Ogród zimowy może mieć także ogrzewanie niezależne od domu. Niektórzy decydują się na wolnostojące piece kominkowe. Taki kominek to świetny sposób na zimowe wypoczywanie z rodziną w okresie świątecznym. Nasz ogród stanie się wtedy ciepłym azylem i źródłem relaksu.

 

admin

No Comments

Post a Comment