Wystrój tarasu i pergoli – inspiracje na różne okazje

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Wystrój tarasu i pergoli – inspiracje na różne okazje

Wystrój tarasu i pergoli – inspiracje na różne okazje

Taras czy pergola spełniają głównie funkcję praktyczną, pozwalając nam wypocząć na świeżym powietrzu pod osłoną dachu, lub rozkoszować się chwilą relaksu w wyjątkowym zimowym ogrodzie. Choć tworząc wystrój tarasu i pergoli skupiamy się głównie na doborze wyposażenia takiego jak meble, nic nie stoi na przeszkodzie, by ozdobić je na różne specjalne okazje czy święta. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na ciekawe aranżacje tarasu przy domu, a także na aranżacje ogrodowej pergoli.

Jesienno-zimowe święta

Wraz z nadejściem jesieni zaczynają się sezony świąteczne. To nie tylko oczekiwanie na Boże Narodzenie: przed nami Halloween czy Andrzejki. Wszystko to świetne okazje do udekorowania w wyjątkowy sposób naszego tarasu i pergoli. Co wybrać na jaką okazję?

  • Halloween – ten tradycyjny anglosaski zwyczaj coraz częściej jest obchodzony w naszym kraju. To świetna okazja, aby popuścić wodze fantazji i ozdobić taras w kreatywny sposób. Zwykle główną dekoracją jest dynia z wyżłobionymi otworami. Możemy wyciąć szlaczki, zabawne postaci lub nadać dyni śmieszną minę. Dobrym pomysłem będzie zachęcenie dzieci do wspólnego przerabiania dyni na ozdobę. Możemy także ozdobić taras łańcuchem halloweenowych ulubieńców – sztucznych pająków czy tekturowych czarownic. Klimat późnej jesieni będzie jeszcze bardziej wyraźny dzięki sezonowym roślinom, jak krzewy pięknych wrzosów – taki zabieg spodoba się osobom, które chcą otrzymać subtelny efekt.
  • Andrzejki – wiele osób wciąż obchodzi to święto, ale zamiast zwykłej imprezy w klubie możemy zorganizować Andrzejki we własnym domu i zachęcić przyjaciół czy rodzinę do wspólnej zabawy na tarasie. Tego dnia nie może zabraknąć najważniejszego elementu, czyli andrzejkowych wróżb. Najbardziej znane jest lanie wosku i odczytywanie przepowiedni z wylanych kształtów. Dobrym pomysłem będą więc ozdobne świece, które możemy ustawić na poręczach tarasu.

Tradycyjnie umieszczamy także imiona naszych wybranek i wybranków na kartkach pod poduszką, a następnie losujemy rano jedną karteczkę. Możemy zamienić tę wróżbę w kreatywną zabawę – wystarczy poprosić gości o zapisanie imion na karteczkach, a następnie nanizać je na sznurek. Karteczki wieszamy tyłem do wnętrza tarasu, a podczas andrzejkowej imprezy goście losują wybrane imiona.

Możemy także ozdobić taras inspirując się motywem wróżb – zawiesić grafiki z symbolami znaków zodiaku, stół udekorować wachlarzem kart tarota. Ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia!

  • Boże Narodzenie – trudno wyobrazić sobie to święto bez choćby kilku tradycyjnych ozdób. Czy może być lepsze miejsce na ustawienie dekorowanego drzewka iglastego niż taras lub pergole? Będzie pięknie zdobić dom i ogród, a także cieszyć nasze oko każdego dnia. W sklepach znajdziemy świąteczne łańcuchy, świerkowe girlandy, figurki świętego Mikołaja i reniferów. Nie można zapomnieć o jednym z najważniejszych dodatków tego święta – lampkach na łańcuchu.

admin

No Comments

Post a Comment