Jak zaaranżować przydomowy taras? Sprawdź nasze inspiracje!

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Jak zaaranżować przydomowy taras? Sprawdź nasze inspiracje!

Jak zaaranżować przydomowy taras? Sprawdź nasze inspiracje!

Budując dom, w pierwszej kolejności zwykle zastanawiamy się nad aranżacją wnętrza i dbamy o to, aby każde pomieszczenie było stylowo urządzone i dobrze przemyślane. Kiedy urządzimy już każdy pokój w domu, przychodzi czas na aranżację jego otoczenia. Jak zaplanować taras ogrodowy, aby stworzyć w nim klimatyczną przestrzeń sprzyjającą popołudniowemu relaksowi? Sprawdź nasze porady i pomysły na aranżację tarasu!

 

  • Taras – idealne miejsce do wypoczynku 

 

Ogrodowy taras zwykle połączony jest z domem, stanowiąc przedłużenie wnętrza. Najczęściej wyjście na taras umieszczone jest w salonie lub w jadalni. W okresie letnim to właśnie na tarasie domownicy chętnie spożywają posiłki i odpoczywają po pracy. Warto zatem zadbać o to, aby jego  aranżacja sprzyjała wspólnemu spędzaniu czasu i tworzyła przytulny klimat idealny do rodzinnego wypoczynku.

 

  • Wygodne meble ogrodowe

 

Nawet na niewielkim tarasie nie powinno zabraknąć mebli ogrodowych w postaci wygodnych krzeseł oraz stolika. Na taras nie nadają się zwykłe meble stosowane w aranżacjach wnętrz. Specjalne meble ogrodowe są wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu nie straszne im deszcze, promienie słońca, a nawet minusowe temperatury. Dużą popularnością cieszą się np. meble plastikowe, rattanowe oraz meble z technorattanu. Ciekawym pomysłem jest też umieszczenie na tarasie wygodnego leżaka lub dużej huśtawki ogrodowej. Warto pomyśleć również o zadaszeniu tarasu, które podczas upałów zapewni upragniony cień, z kolei w deszczowe dni ochroni przed opadami. W tej roli świetnie spisuje się np. duży parasol ogrodowy lub funkcjonalna pergola tarasowa.

 

  • Zieleń na tarasie

 

Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią na tarasie, warto ozdobić ją dodatkową roślinnością. Niezwykle efektownie prezentują się np. wysokie donice z posadzonymi w nich ozdobnymi krzewami lub stylowe kwietniki z kwiatowymi kompozycjami. Donice z roślinnością sprawiają, że strefa wypoczynkowa na tarasie zgrabnie łączy się z częścią ogrodową. Poza tym, relaks w otoczeniu zieleni staje się jeszcze przyjemniejszy! 

 

  • Stylowe lampiony

 

Jednym z popularnych elementów w aranżacjach ogrodów oraz tarasów są efektowne lampiony. Stanowią przepiękną ozdobę tarasu i tworzą w nim niesamowity, wręcz magiczny klimat. Zapalone po zapadnięciu zmierzchu, lampiony zapewniają subtelne i romantyczne oświetlenie. Wypoczynek w otoczeniu łagodnego światła lampionów to gwarancja wyjątkowych i niezapomnianych chwil!

 

admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.