Jak zaaranżować taras drewniany na czas jesieni?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Jak zaaranżować taras drewniany na czas jesieni?

Jak zaaranżować taras drewniany na czas jesieni?

Wypoczynek na tarasie do niedawna wielu osobom kojarzył się niemal wyłącznie z miesiącami wiosennymi i letnimi. Współcześnie jednak coraz częściej okres jesienny jest na tyle ciepły, że wolny czas na świeżym powietrzu spędzamy nie tylko we wrześniu, ale także w październiku, a czasem nawet w listopadzie. Złota, polska jesień to dobry czas na to, by nie tylko przeprowadzić coroczne porządki na tarasie, ale również by odpowiednio zaaranżować taras drewniany.

Aranżacja czy projektowanie tarasów na jesień?

Uspokajamy, nie mamy zamiaru namawiać Cię do skorzystania z usług profesjonalnego projektowania tarasu na czas jesieni. Chcemy wyłącznie przekazać kilka wskazówek dotyczących aranżacji przestrzeni wypoczynkowej, którą możesz przeprowadzić samemu.

Najważniejszą kwestią – nie tylko z punktu widzenia estetyki – jest wyczyszczenie tarasu i zabezpieczenia go na zimę. Jeśli chcesz wiedzieć, jak zabezpieczyć taras drewniany na zimę, zapraszamy do poświęconego temu artykułu. Tutaj wspomnimy jedynie, że z przeprowadzeniem impregnacji nie warto czekać do ostatniej chwili – warto skorzystać z tego, że pierwsze dni października są jeszcze słoneczne, ciepłe i bezopadowe.

Jesienny taras drewniany – kilka wskazówek

Jeśli taras drewniany jest wyczyszczony i zaimpregnowany na zimę, można zająć się projektowaniem tarasu i jego aranżacją. Przede wszystkim wszelkie meble ogrodowe, takie jak stół, krzesła czy fotele, dobrze jest umieścić w miejscu zadaszonym, w którym nie będą mocno narażone na ewentualne opady deszczu i spadające liście. A co poza tym?

Sprzątnij kwiaty i doniczki

We wrześniu lub październiku warto zrobić porządek z kwiatami doniczkowymi i roślinami jednorocznymi, które straciły piękny wygląd i zamiast upiększać przestrzeń, wprowadzają do niej bałagan. Rośliny wiosenno-letnie można zastąpić drzewkami iglastymi w doniczkach – trzeba jednak pamiętać o ich podlewaniu.

Zrób wyjątkowe, jesienne kompozycje

Jesień kojarzy nam się z naturalnymi kolorami, takimi jak brąz, czerwień, żółć i pomarańcz. Z łatwością można zatem przygotować jesienne kompozycje, które wypełnią wolną przestrzeń po letnich kwiatach. Puste donice można wyłożyć korą, a ściany warto udekorować wrzosami i gałązkami jarzębiny czy szyszkami. Uroku doda z pewnością także okazała dynia.

Przygotuj lampiony i koce

Na jesiennym tarasie drewnianym mile widziane są stylowe lampiony i świeczki, a także koce i pledy w naturalnych, jesiennych odcieniach, a nawet stylowy dywan tarasowy. Są to praktyczne akcesoria, które nie tylko umilą wolny czas spędzany na tarasie, ale też dodadzą mu dużego uroku!

admin

No Comments

Post a Comment