Wypoczynek na wysokościach – Adaptujemy dach płaski na taras

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Wypoczynek na wysokościach – Adaptujemy dach płaski na taras

Wypoczynek na wysokościach – Adaptujemy dach płaski na taras

Wyobraź sobie jedną sytuację –  okrągła tarcza słońca zawieszona wysoko na niebie, trel ptaków ukrytych w koronach drzew, lekki podmuch wiatru, a Ty wraz ze swoimi bliskimi wypoczywacie na tarasie. Na szczególnym tarasie, bo znajduje się on na dachu budynku. Śmiech i gwar rozmów przerywacie tylko, kiedy chcecie spojrzeć na zapierający dech w piersiach widok. Taras na dachu – czy to ekstrawagancja? Ależ skąd!

Jakie warunki musi spełniać dach?

Jednak, by ta idylliczna wizja została urzeczywistniona, trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań natury technicznej. Nasz dach powinien być szczelny i zapewniać ciepło budynkowi. Powinien być zaopatrzony w system skutecznie odprowadzający wodę. Jeśli nie będzie spełniał tych warunków, zamontowanie na nim tarasu będzie niebezpieczne dla użytkowników.

Projekt i dokumentacja

Pomysł budowy tarasu na dachu trzeba zgłosić do odpowiedniego urzędu. W zależności od stopnia przebudowy dachu będzie potrzebne pozwolenie lub tylko zgłoszenia robót.

Projekt budowlany naszego tarasu musi zostać wykonany przez specjalistów. Dzięki niemu będziemy mogli dopełnić formalności w urzędzie. A ponadto pozwoli nam to uniknąć błędów wykonawczych.

Niebezpieczeństwo opadów atmosferycznych

Klimat polskiej aury zmienia się jak w kalejdoskopie. Dlatego trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność. Jednymi z najgroźniejszych dla tarasu okoliczności są gwałtowne nawałnice deszczowe oraz obfite opady śniegu. Czasem wystarczy jedna chwila, by taras został zalany przez wodę lub zasypany przez połacie śniegu. Te najbardziej popularne systemy nie są w stanie odprowadzić dużych ilości wody w krótkim czasie. Dlatego trzeba zaopatrzyć dach w specjalne odpływy. Na dachach trzeba zbudować tzw. otwory przelewowe.

Wejście na taras

Wejście na taras powinno być odpowiednio zabezpieczone przed przeciekaniem. W przeciwnym razie woda pośniegowa czy deszcz będą wbijały się w szczeliny i niszczyły wnętrze naszego budynku.

Przejście przez procedury prawne i kwestie techniczne pozwolą nam dotrzeć do najprzyjemniejszego etapu prac – do aranżowania tarasu. W tym miejscu możemy dać upust swojej wyobraźni i wybrać odpowiednie meble, a także rośliny, które będą nam towarzyszyć podczas spędzania czasu na naszym pięknym tarasie.

admin

No Comments

Post a Comment