Taras rodzinny

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Taras rodzinny

Taras rodzinny

Taras to wyjątkowe miejsce, gdzie możemy odpocząć, wyprawić imprezę, zaprosić gości na drobny poczęstunek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przestrzeń tarasu stała się miejscem rodzinnym, gdzie spędzamy czas wspólnie z dziećmi. W tym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować taras dla rodziny z dziećmi.

Zdefiniuj swoje oczekiwania

Na początku warto określić, jakie mamy potrzeby. Powinniśmy wziąć pod uwagę najbardziej podstawowe informacje: ilu członków liczy nasza rodzina? W jakim wieku są członkowie naszej rodziny: czy chcemy przygotować przestrzeń wyłącznie dla rodziców z dziećmi? A może mieszkają z nami dziadkowie? Wszystkie te czynniki są niezwykle istotne w planowaniu odpowiedniej przestrzeni na taras.

Kiedy nasze dzieci są małe, przestrzeń musi być odpowiednio zabezpieczona. Dziecko, które dopiero nauczyło się chodzić, może w łatwy sposób potknąć się o różne przedmioty i przewrócić. Musimy dopilnować, aby zabezpieczyć wszystkie ostre kąty wyposażenia tarasu, żeby maluch nie zrobił sobie krzywdy. Powinniśmy także zamontować zabezpieczenia w rodzaju balustrad, podobne do tych, jakie stosujemy na szczytach i u stóp schodów, uniemożliwiając maluchowi wdrapanie się na stromy stopień. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dziecko nie wypadnie z tarasu, jeżeli powierzchnia została zamontowana na podwyższeniu.

Pomysły na wyposażenie i aranżacje

Kiedy przystępujemy już do wyposażania tarasu, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Mamy dziesiątki różnych możliwości. Projektowanie tarasów najczęściej przeprowadza specjalista, możemy też zrobić to sami, jedynie konsultując się z fachowcem w kwestii zasadności naszych pomysłów.

Kiedy już zdefiniujemy nasze potrzeby, wystarczy dobrać odpowiednie rozwiązania. Jeżeli lubisz wypoczywać na tarasie, dobrą propozycją są wygodne siedziska. Mogą to być klasyczne leżaki ogrodowe, wygodne krzesła z miękkimi poduszkami czy też hamak, na którym bez problemu utniesz sobie drzemkę. Ciekawym elementem wyposażenia są bujane siedziska zawieszane pod dachem – stylowa dekoracja i praktyczny mebel.

Kiedy chcemy stworzyć na tarasie przestrzeń przyjazną dzieciom, po etapie zabezpieczenia czas na dobór akcesoriów i dodatków. Możemy wybrać specjalne maty czy wykładziny, dzięki którym dziecko bezpiecznie usiądzie podczas zabawy. Specjalne kosze i pojemniki pozwolą przechowywać ulubione zabawki malucha na tarasie.

Jeżeli nasze dzieci są nieco starsze, warto umieścić dodatkowy stół i pufy – to świetny sposób na zorganizowanie takiej przestrzeni, w której dziecko chętnie spędzi czas z przyjaciółmi i kolegami.

Z kolei starsze osoby z radością wypoczną na bujanym fotelu lub stabilnym krześle z miękkim siedziskiem. Wysoka poręcz balustrady, która posłuży jako zabezpieczenie dla dziecka, może stać się dobrym podparciem dla każdego seniora, któremu samodzielne chodzenie sprawia nieco trudności.

admin

No Comments

Post a Comment