Taras na wiosnę

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Taras na wiosnę

Taras na wiosnę

Trwa sezon zimowy i choć może wydawać się, że do wiosny wciąż daleko, okres do 2-3 miesięcy przed nadejściem tej pory roku jest doskonałym czasem na zaplanowanie przygotowania tarasu. Możesz z wyprzedzeniem wykonać wszystkie niezbędne czynności i cieszyć się użytkowaniem tarasu od razu po nadejściu ocieplenia i rozkwitnięciu pierwszych pąków kwiatów. W tym artykule radzimy, jak przygotować taras na wiosnę.

Wiosna za progiem? Pozbądź się resztek zimy

Pierwszym krokiem jest zawsze dokładne czyszczenie tarasu. Należy uprzątnąć resztki śniegu, konieczne będzie osuszenie tarasu z wilgoci, dokładnie wyczyszczenie kurzu, ziemi i innych zabrudzeń. Możesz posłużyć się zwykłą wodą i mydłem, jednak warto zainteresować się specjalnymi środkami do czyszczenia – są dedykowane konkretnemu materiałowi, z którego został wykonany taras. Do wyboru masz więc środki do czyszczenia naturalnego drewna, jego kompozytu czy też kamienia, który jest podstawą lub częścią konstrukcji niektórych tarasów. Przydatna może być również myjka ciśnieniowa, za pomocą której pozbędziesz się zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Dzięki temu możesz mieć pewność, że środek nie będzie zbyt mocny dla materiału, z którego zbudowany jest Twój taras, a jednocześnie oczyści jego powierzchnię.

Przygotowanie na wiosenną porę roku

Kiedy wyczyściliśmy taras, nadchodzi czas na zabezpieczenie go, aby bez szwanku przetrwał aż do kolejnej zimy. W tym celu olejujemy i impregnujemy deski, możemy też wykorzystać lakier czy zabezpieczającą farbę. Pamiętaj, że olej nakładamy na samo drewno, nie na farbę lub lakier. Takie preparaty zabezpieczą deski nie tylko przed deszczem i zmienną temperaturą, ale również posłużą jako osłona tarasu przed słońcem, którego promienie mogą znacznie pogorszyć wygląd desek wykorzystanych do budowy tarasu.

Zadbaj o roślinność

Jeżeli na Twoim tarasie uprawiasz kwiaty i rośliny, konieczne będzie zaplanowanie prac ogrodowych, aby usunąć resztki martwych roślin, przyjrzeć się całorocznym, które zimowały w materiale ocieplającym, a także wybrać nowe kwiaty i rośliny na nadchodzący sezon. Uschnięte i wyziębione rośliny sezonowe możesz umieścić w zielonych odpadkach bądź tez zamienić w kompost. Z roślin całorocznych, zwłaszcza tych delikatnych, zdejmij otulinę i sprawdź, w jakim są stanie. Usunięcie zeschniętych listów czy zwiędniętego kwiatu pozwoli roślinie rozwijać się. Z kolei do nowych roślin przyszykuj świeżą glebę i miejsce na świeżo wyczyszczonym tarasie.

admin

No Comments

Post a Comment