Stwórz swój własny zielony azyl w mieście!

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Stwórz swój własny zielony azyl w mieście!

Stwórz swój własny zielony azyl w mieście!

W domach z betonu brzmi dobrze tylko w piosence Martyny Jakubowskiej. Mieszkańcy miast potrzebują jednak zielonej, wolnej od betonu przestrzeni, w której odpoczną od zgiełku i odetną się od hałasu. Dobrym sposobem na to jest… budowa drewnianego tarasu!

Mieszkańcy betonowych dżungli śmieją się, że kolor zielony to owszem mają, ale… na sygnalizacji świetlnej! Tak jednak nie musi być. Na zielone przestrzenie natykamy się już zdecydowanie częściej. O najbliższą z nich zadbać możemy my.

Taras na dachu już nie tylko dla wybranych!

Co roku powstaje coraz więcej tarasów drewnianych w Warszawie, a trend ten przenika do innych, mniejszych miast. Tarasy powstają nie tylko przy domach, ale także na ich dachach!

Tarasy na dachu kojarzą się z luksusem, a nawet zbytkiem. Do niedawna takie widoki oglądaliśmy wyłącznie w filmach i serialach opowiadających historie bogatych rodzin. Od niedawna takie udogodnienia zaczęły pojawiać się w Polsce, szczególnie w większych miastach. Z rozwiązania chętnie korzystają deweloperzy, a jeszcze chętniej mieszkańcy, którzy pragną prywatnej, zielonej przestrzeni, w której będą mogli wypocząć, a przy okazji podziwiać widoki – miasto  oglądane z dachu daje wyjątkowe przeżycia estetyczne.

Taras przyda się nie tylko do odpoczynku. To miejsce, w którym wiele osób będzie lubiło pracować, czytać, imprezować, a nawet prowadzić spotkania biznesowe. Zieleń roślin i naturalne drewno (lub kompozyt) stworzą wyjątkowy klimat.

Projektowanie tarasu powinniśmy zostawić architektowi zieleni, a montaż tarasu profesjonalnej firmie. Chociaż najlepiej planować takie udogodnienie w fazie projektu domu, nie ma co załamywać rąk, jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie tarasu nie ma. Wystarczy skonsultować się z firmą budującą tarasy i zapytać, czy taka ingerencja w architekturę naszego domu jest możliwa.

Taras może znacznie podnieść wartość nieruchomości, stać się atrakcyjnym dodatkiem, który przyciągnie rodziny z dziećmi, seniorów i ludzi młodych. Zachęcamy do łamania stereotypów i dodawania zieleni do domów z betonu!

 

admin

No Comments

Post a Comment