Stwórz dla swojego dziecka przyjazny ogród

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Stwórz dla swojego dziecka przyjazny ogród

Stwórz dla swojego dziecka przyjazny ogród

Pojawiła się w Twojej rodzinie nowa osoba? Pewnie za chwilę będzie chciała poznawać świat na własnych nóżkach. Ani się obejrzysz, jak będzie pełna energii biegała po Waszym ogrodzie. Stwórz dla niej interesującą i bezpieczną przestrzeń! Jak jednocześnie ochronić dziecko przed zagrożeniami, nie zakazując mu wszystkiego? W dzisiejszym artykule poruszymy kwestię przydomowej architektury krajobrazu. Zapraszamy.

Taras – miejsce zabawy i odpoczynku

Wygodne miejsce dla dorosłych na odpoczynek po całym dniu pracy i bezpieczna przestrzeń dla dzieci, gdzie będą mogły dawać popis swojej wyobraźni i wydawać przyjęcia na świeżym powietrzu dla misiów i lalek? Sprawę rozwiąże budowa tarasu. Jeśli jesteś z okolic Warszawy, chętnie się tego podejmiemy. Zagospodaruj kącik dla dzieci, gdzie dzieci będą mogły układać swoje zabawki, rozkładać kocyk i cieszyć się wspaniałą pogodą, a przede wszystkim pochwycić z promieni słonecznych witaminę D3.

Plac zabaw w zgodzie z naturą

Obawiasz się, że plac zabaw popsuje architekturę Twojego ogrodu? Jeśli użyjesz naturalnych materiałów lub kompozytów drewna, to stanie się on wręcz jego ozdobą. Drewniany domek, piaskownica czy huśtawka w harmonijny sposób wkomponują się w przestrzeń zieleni, a Twoje dziecko w wolnych chwilach będzie mogło oddać się fantastycznej zabawie.

Kwiaty, których należy unikać

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, uwielbiają smakować świat. I to dosłownie! Dlatego trzeba uprzedzać fakty i zasadzić w ogrodzie takie kwiaty, które nie spowodują zatrucia dziecka. Wiemy przecież, że dzieci to żywe srebro. Wystarczy chwila nieuwagi, by maluch połknął kulkę niejadalnego owocu. Trujące mogą okazać niektóre części rośliny – kwiaty, nasiona, łodygi, liście. Może tak być, że z czasem ich szkodliwe właściwości zanikają. Których roślin lepiej unikać?

Wśród ściany przydomowych drzew iglastych nie powinien pojawić się cis. Jego kolorowe owoce mogą wydawać się dziecku bardzo atrakcyjne, a w konsekwencji stanowić zagrożenie dla jego zdrowia. Rzadko się mówi o popularnym bluszczu jako o roślinie trującej. Niestety, oprócz właściwości dekoracyjnych, ma również substancje szkodliwe. Zawiera saponiny, które podrażniają skórę i spojówki. W sytuacjach ekstremalnych może dojść do zatrzymania oddechu. Jeśli myślisz o zakupie wiciokrzewu do swojego ogrodu, to zastanów się dwa razy. Pnącza tej rośliny zawierają ksylosteinę, która podrażnia układ pokarmowy, nerwowy i osłabia serce.

Basen – frajda na upalne dni

Podczas upalnych dni basen zapewni Twojemu dziecku ochłodzenie. Dla małych szkrabów doskonale sprawdzą się sezonowe baseny dmuchane, stelażowe dla całej rodziny lub rozporowe, gdzie to woda podnosi jego ścianki. Niezapomniane chwile w wodzie z pewnością dadzą zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku wiele frajdy. Po zakończonym sezonie bez trudu przechowasz go w domu, by przeczekał do następnego lata.

 

admin

No Comments

Post a Comment