Różne oblicza tarasu – jak może nam służyć?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Różne oblicza tarasu – jak może nam służyć?

Różne oblicza tarasu – jak może nam służyć?

Budowa tarasu to świetny pomysł na zyskanie dodatkowego miejsca, którego zaletą będzie komfortowy dostęp do drogocennych darów natury – promieni słonecznych i świeżego powietrza. Taras nie jedno ma imię i w różny sposób możemy go użytkować. Czym może się dla nas stać?

Taras jako letnia jadalnia

Nic nie smakuje tak dobrze, jak posiłek zjedzony w otoczeniu ogrodu. Taras może stać się przestrzenią, dzięki której zyskasz taką możliwość. W pierwszej kolejności trzeba zadbać o właściwe meble. Wysoki stół i krzesła pozwolą biesiadować na zewnątrz przez długi czas. Myśląc o popołudniowym posiłku, nie sposób nie wspomnieć o wspólnym grillowaniu. Dlatego powinniśmy wygospodarować przestrzeń, na której stanie grill.

Taras – centrum relaksu

Chcesz stworzyć miejsce, gdzie po całodziennych obowiązkach, będziesz mógł oddać się zasłużonemu odpoczynkowi? W porze wiosenno-letniej, a także w pierwszych chwilach jesieni, to taras może stać się prawdziwym centrum relaksu. Wybierz wygodne leżaki, poduszki czy kanapę, zaopatrz się w niski stolik i nie zapomnij, by w zasięgu ręki pojawiła się zimna i orzeźwiająca lemoniada.

Taras – ogród

Chyba nie ma takiego miejsca, w którym nie można by stworzyć ogrodu, chociażby takiego o mikroskopijnych rozmiarach. Towarzystwo zieleni każdego nastraja pozytywnie. Poza tym stworzenie ściany zieleni wzdłuż tarasu jest także praktyczne – pozwoli nam go zacienić. W jaki sposób stworzyć kącik ogrodowy? Oczywiście będziemy potrzebować donic. Bardzo ładnie prezentuje się mariaż podłużnych korytek, jak i wielkich donic. Rośliny dobierz według swoich preferencji. Warto jednak powiązać wybór kwiatów z kontekstem nasłonecznienia tarasu. Niektóre rośliny nie będą mogły się dobrze rozwijać, jeśli zafunduje się im zbyt dużą dawkę słońca.

Taras z basenem

Któż z nas w czasie letnich upałów nie marzy o skoku do chłodnej wody basenu? Wbrew pozorom nie jest to przedsięwzięcie zarezerwowane tylko dla milionerów. Możemy wkomponować w konstrukcję tarasu niewielki basen i cieszyć się jego obecnością w czasie letniej aury.

admin

No Comments

Post a Comment