Projektujemy nowoczesny taras i ogród

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Projektujemy nowoczesny taras i ogród

Projektujemy nowoczesny taras i ogród

Jeżeli właśnie wybudowałeś swój wymarzony dom, w nowoczesnym stylu, musisz zadbać o to, aby jego otoczenie zgrywało się z architekturą. Nie możesz pozostawić ogrodu nieruszonego, nie powinieneś także wybierać stylu niezgodnego z wyglądem budynku. Wiejski, dziki ogród nie będzie dobrze wyglądał przy oszklonej budowli o chłodnych barwach. Jeżeli szukasz pomysłu na zagospodarowanie działki w sposób nowoczesny, to przeczytaj poniższy artykuł.

Pierwszy krok poza dom – nowoczesny taras

Taras musi stanowić naturalne przejście z mieszkania do ogrodu, dlatego jego styl powinien nawiązywać zarówno do architektury budynku jak i znajdującej się wokół niego działki. Przy wyborze materiału na deski, najlepiej zdecydować się na kompozyt drewna. Ten typ podłogi świetnie komponuje się ze współczesnymi budynkami, jest zawsze równy i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji. Jest również doskonały dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ nie posiada drzazg oraz jest antypoślizgowy.

Wyposażenie tarasu

Na nowoczesnym tarasie powinny znaleźć się meble w podobnym stylu. Świetnie wyglądać będą wszelkie kanciaste formy. Warto również zainwestować w odpowiednie dodatki, wybierz kilka poduszek i koce o geometrycznych wzorach, a także nietradycyjne, duże donice. Jeżeli chcesz ocieplić miejsce zewnętrznego wypoczynku, to zdecyduj się na montaż pergoli. Na tej konstrukcji zawieś lampiony lub stylowe światełka i ciesz się swoim tarasem nawet wieczorami.

Działka w stylu minimalistycznym

Jak stworzyć nowoczesny ogród? Przede wszystkim postaw na minimalizm, wystarczy zadbany trawnik oraz regularnie strzyżone krzewy posadzone wzdłuż ogrodzenia. Na płot wybierz wysokie, oddzielające od sąsiadów deski. Wprowadź na swoją działkę kamienne ścieżki czy ozdoby, które będą wydzielały konkretną przestrzeń. Jeżeli szukasz czegoś co zachwyci wszystkich twoich gości, to zdecyduj się na montaż jacuzzi lub basenu. Pragniesz uszczęśliwić dzieciaki? Zamontuj mały placyk zabaw, w którym znajdzie się zamykana piaskownica czy huśtawki.

 

admin

No Comments

Post a Comment