Planujemy montaż pergoli – aluminiowa czy drewniana?

PKCONSTRUCTION / Uncategorized  / Planujemy montaż pergoli – aluminiowa czy drewniana?

Planujemy montaż pergoli – aluminiowa czy drewniana?

Każda osoba posiadająca dom jednorodzinny i okazały ogród chce mieć na swojej działce miejsce wypoczynkowe, w którym podczas wiosennych i letnich miesięcy będzie mogła spędzać na świeżym powietrzu czas w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taras – niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajduje, powinien być przynajmniej w części zadaszony. W tym celu wiele osób decyduje się na montaż pergoli na tarasie. My podpowiadamy, kiedy lepszym rozwiązaniem będzie pergola aluminiowa, a kiedy drewniana.

Zalety pergoli aluminiowej

Zacznijmy od pergoli aluminiowej, którą większość osób ceni przede wszystkim za jej funkcjonalność. Należy przede wszystkim zauważyć, że bardzo prosta jest budowa pergoli aluminiowej – składa się ona z kilku pionowych i poziomych, bardzo wytrzymałych elementów, których montaż przebiega stosunkowo szybko.

Konstrukcje aluminiowe są jednak cenione nie tylko za wygodny montaż. Pergole aluminiowe są bardzo proste w pielęgnacji. W przeciwieństwie do tych wykonanych z naturalnego materiału, nie wymagają one specjalnej konserwacji i skomplikowanej pielęgnacji. Jest ona odporna na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, więc w zasadzie wystarczy ją od czasu do czasu oczyścić myjką wysokociśnieniową z dodatkiem środka do czyszczenia aluminium. Dodatkowo, pergole aluminiowe cechują się dość minimalistycznym, nowoczesnym, ale też eleganckim wyglądem.

Pergole drewniane – zalety

O ile nowoczesny wygląd konstrukcji aluminiowych sprawia, że dobrze będą one wyglądały w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Wrocław, o tyle na budowę pergoli drewnianych decydują się przede wszystkim osoby prowadzące spokojne życie w małych miejscowościach i na wsiach. I rzeczywiście, to właśnie piękny, nieco sielski wygląd pergoli drewnianych jest ich największym atutem.

Pergole drewniane o ciepłej barwie pięknie będą prezentowały się głównie na tarasach budowanych w romantycznych ogrodach, w których na pierwszy plan wysuwa się bogactwo drzew i krzewów ozdobnych oraz kolorowe kwiaty.

Osoby, które decydują się na montaż pergoli drewnianych, muszą jednak liczyć się z bardziej skomplikowaną pielęgnacją. Drewno jest podatne na niekorzystne działanie niskich temperatur i wody, więc należy dbać o regularną konserwację pergoli.

Budowa pergoli – jaką wybrać?

Ogólnie rzecz ujmując można stwierdzić, że montaż pergoli aluminiowej będzie dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie praktyczne rozwiązania oraz posiadaczy domów wybudowanych w nowoczesnym stylu. Budowę pergoli drewnianych polecamy natomiast osobom, które kosztem nieco większej pracy chcą mieć bardziej urokliwe miejsce wypoczynkowe na swoim ogrodzie.

admin

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.