Czy warto zainwestować w pergolę?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Czy warto zainwestować w pergolę?

Czy warto zainwestować w pergolę?

Montaż pergoli to doskonałe wyjście dla osób, które lubią przebywać na świeżym powietrzu. Dzięki niej złe warunki pogodowe nie będą przeszkodą w dokończeniu aromatycznej kawy na własnym tarasie. Zobacz, jakie jeszcze zalety wynikają z faktu posiadania pergoli!

Podpórka dla pnących się roślin i nie tylko

Właściciele tarasów coraz częściej decydują się na instalacje pergoli. Nic w tym dziwnego, bo ten element ogrodowej architektury oferuje wiele korzyści. Jedną z nich jest odpowiednie wyeksponowanie roślin pnących. Pnącza oplatają się wokół podpórek i tworzą girlandy zieleni. Wyglądają nastrojowo zarówno w porach letnich, jak i jesiennych, kiedy liście przyjmują kolory brązów, żółci czy pomarańczy. Gęste pnącza rosną dość szybko, także w niedługim czasie otrzymasz imponujące rezultaty. To ważne zwłaszcza w młodych ogrodach.

Konstrukcja pergoli pozwala także na zamontowanie przy słupkach wiszących doniczek. W ten sposób otoczysz się swoimi ulubionymi begoniami lub pelargoniami.

Szansa na oryginalne aranżacje

Pergola to także doskonała baza pod wszelkiego rodzaju dekoracje okolicznościowe. W święta Bożego Narodzenia możesz powiesić na niej lampki, ozdobić łańcuchami i przygotować stroiki ze świerku. Na Wielkanoc z kolei, możesz zawiesić na pergoli forsycje i tzw. bazie. Możesz także pokusić się o zawieszenie na słupkach wianków ze świątecznymi akcentami – kolorowe wydmuszki czy figurki zająców.

Ochrona przez deszczem

Siedzisz sobie wygodnie na tarasie. Rozkoszujesz się chwilą tylko dla siebie, chłoniesz zapachy i odgłosy natury, lecz co to? Pierwsze krople deszczu zaczęły Cię niepokoić. Niedługo będziesz musiała przerwać chwilę relaksu i uciec do domu, bo czarne chmury zwiastują ulewę. Gdybyś miał pergolę, nie musiałbyś dawać za wygraną. W spokoju dokończyłbyś swój odpoczynek.

Pergole tarasowe i ogrodowe to rozwiązania, które wprowadzą niebywałą estetykę do zewnętrznych aranżacji. Dobrze przygotowany projekt wkomponuje się w styl budynku, ale także ogrodu.

admin

No Comments

Post a Comment