Ogródek letni w restauracji – jak go stworzyć?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Ogródek letni w restauracji – jak go stworzyć?

Ogródek letni w restauracji – jak go stworzyć?

Zbliżają się ciepłe miesiące i właściciele restauracji powinni przygotować się na napływ klientów. Pogoda, która dopisuje zachęca gości do korzystania ze stolików umieszczonych na zewnątrz budynku. Ogródki letnie to również dobry sposób na powiększenie przestrzeni swojej restauracji. Taki taras powinien być zaprojektowany z uwagą i zaangażowaniem, ponieważ goście widzą go często jako pierwszy punkt, a co za tym idzie jako wizytówkę restauracji. Jak stworzyć ogródek letni, który zachęci przechodniów do zjedzenia w danym miejscu?

Solidna podstawa

Przechodząc obok restauracji, która wystawiła kilka stolików na popękanych płytkach, mało kto zdecyduje się na posiłek w tym miejscu. Inaczej będzie, jeżeli restauracja zadba o stworzenie odpowiedniego tarasu. Jeżeli zastanawiasz się, jaki materiał będzie najlepszy, to zdecyduj się na łatwy w utrzymaniu i niewymagający dodatkowej pielęgnacji kompozyt drewna. Warto również rozważyć instalację daszków lub montaż pergoli, która osłoni gości od żaru słońca.

Wygodne i jakościowe umeblowanie

Wielu restauratorów oszczędza na tym punkcie wyposażenia tarasu, decydując się na najtańsze plastikowe krzesełka i stoły. Jeżeli pragniesz, aby twoja restauracja miała klasę, to wybierz meble, które dają wrażenie solidnych i stabilnych. Nie zapominaj, że stylowe wyposażenie restauracji może ci pozwolić na wprowadzenie nieco wyższych cen od konkurencji. Początkowa inwestycja zatem, bardzo szybko zwróci się w zyskach restauracji.   

Stylowe dodatki

Jeżeli zadbałeś o podstawę, czyli solidną konstrukcję i wygodne meble to pora zainwestować w dodatki. Każdy właściciel restauracji powinien zdecydować się na konkretną estetykę, według której będzie dobierać dekoracje. Wybierz np. styl marynarski i zakup poduszki w białoniebieskie pasy oraz sieci rybackie, które rozwiesisz na ogrodzeniu. Pamiętaj również o zakupie oświetlenia, dzięki któremu goście będą mogli korzystać z tarasu nawet wieczorami.

Zadbaj o nastrój

Zadbaj o dobry nastrój w swojej restauracji, ustaw na stolikach świeczki lub lampiony, możesz skorzystać także z dużych lamp grzewczych, szczególnie przydatnych w chłodniejsze dni. Nie zapominaj także o delikatnej muzyce, która towarzyszy gościom przez cały posiłek i gwarantuje przyjemny klimat.

 

admin

No Comments

Post a Comment