Nowa odsłona Twojego tarasu

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Nowa odsłona Twojego tarasu

Nowa odsłona Twojego tarasu

Sezon letni to doskonały czas na odświeżenie wystroju tarasu. Możesz postawić jedynie na wymianę dodatków, lub zdecydować się na remont tarasu i bardziej konkretną przemianę. Być może to dobry moment na zwiększenie funkcjonalności przestrzeni i dopasowanie go do różnych potrzeb? W tym artykule doradzamy, jak odmienić taras na nowy sezon letni. Zapraszamy do lektury.

Dobierz dodatki

Prosty, a jednocześnie skuteczny sposób na odnowienie wystroju tarasu. Czasem małe akcenty mogą zmienić charakter przestrzeni nie do poznania. Masz dość zwykłych krzeseł ogrodowych z drewna czy sztucznego tworzywa? Wypróbuj fotele o kształcie półkuli, zwieszane spod sufitu zadaszenia tarasu. Są zamontowane na grubych sznurkach, co dodaje przestrzeni lekko romantyczny, boho klimat.

Możesz także wybrać inny rodzaj roślin – zamienić kwiaty na rośliny zielone i odwrotnie. Masz ogromne pole do popisu w zakresie dobrania roślin, od sukulentów poprzez aranżowanie skalniaki, aż po klasyczne polskie pelargonie w różnych kolorach.

Jeżeli Twój taras jest tak skonstruowany, aby w chłodnej porze roku posłużyć jako zimowy ogród, możesz bez obaw wybrać rośliny potrzebujące bardziej tropikalnego klimatu. Nie musisz martwić się, że przy spadku temperatury nie będą prezentować się dobrze.

Zaplanuj zmiany w układzie przestrzeni

Taras to inwestycja wieloletnia, a często zdarza się, że nasza sytuacja rodzinna na przestrzeni lat zmienia się. Pojawiają się nowi, mali członkowie rodziny, a osoby starsze z czasem potrzebują dodatkowych ułatwień. Możesz dopasować taras do potrzeb każdego członka rodziny, abyście mogli wszyscy cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu tak samo.

Masz małe dzieci? Wybierz ochraniacze na ostre kąty blatu stołu, aby zabezpieczyć swoje pociechy. Możesz wydzielić specjalny kąt do zabawy, ułożyć tam dziecięce maty i zgromadzić ulubione zabawki, poduszki i koce. To świetne miejsce na ochronny kojec dla dziecka. Przydatne będzie również zamontowanie ochronnej balustrady – jeżeli taras znajduje się na podwyższeniu, musimy zabezpieczyć dziecko przed upadkiem.

To samo rozwiązanie przyda się starszym osobom, które potrzebują wsparcia przy chodzeniu. Odpowiednio wymierzona balustrada posłuży jako podparcie przy wychodzeniu na taras. Z tego samego powodu warto zainstalować schody, które nie będą miały zbyt wysokich i stromych stopni, aby schodzenie było łatwiejsze. Możesz także zdecydować się na zakup krzeseł z nogami o średniej wysokości, aby siadanie nie sprawiało starszym członkom rodziny nadmiernego problemu.

Jeżeli chcesz wybudować lub wyremontować taras, zdecyduj się na usługę PK Construction.

 

admin

No Comments

Post a Comment