Mieszkanie z tarasem, balkonem, czy ogródkiem? – wybieramy!

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Mieszkanie z tarasem, balkonem, czy ogródkiem? – wybieramy!

Mieszkanie z tarasem, balkonem, czy ogródkiem? – wybieramy!

To nieprawda, że mieszkańcy bloków nie mają szansy, by korzystać z zieleni. Szukając idealnego mieszkania, możemy zadbać o to, by w miejskiej dżungli zapewnić sobie odrobinę zieleni. Tylko co wybrać, taras, balkon, czy ogródek?

Kontakt z naturą wśród osiedlowych murków i chodników znacznie poprawi jakość naszego życia. Zieleń wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie, odciąży zmęczone oczy i sprawi, że będziemy bardziej zrelaksowani.

Mieszkanie z tarasem – letni pokój do relaksu

Drewniany taras to przestrzenne miejsce, którego metraż nierzadko możemy porównać do przestrzennego pokoju. Taras to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy uwielbiają spotkania z przyjaciółmi. Zielony zakątek z pewnością uprzyjemni wszelkie spotkania towarzyskie, grille, a także chwile relaksu. Taras jest bowiem miejscem, w którym możemy odpowiednio zaaranżować nie tylko stoły i krzesła, ale także meble wypoczynkowe, hamak, a nawet niewielki basen dmuchany dla najmłodszych. Taras może stanowić także mini ogródek, na którym bez problemu postawimy doniczki z ziołami oraz warzywami. Takie miejsce z pewnością stanie się ustronnym pomieszczeniem, w którym relaks będzie niezwykle efektywny.

Mieszkanie z balkonem – klasyczne rozwiązanie dla mieszkańców bloków

Balkon – niby nic, ale bez niego mieszkanie w bloku traci wiele uroku. Zazwyczaj jego metraż nie przekracza 5 m². Mini zieleniec możemy jednak w przyjemny sposób zaaranżować, by chociaż 1-2 osoby mogły w nim w spokoju się relaksować. Aby powierzchnia balkonowa nie wydawała się jeszcze mniejsza – postaw na lekkie meble, które nie przytłoczą przestrzeni. Pamiętaj jednak, że balkon stanowi ograniczenie, jeśli będziesz chciał/a w nim urządzić miejsce rozrywki, odpoczynku i mini ogródek. Jeśli potrzebujesz więcej zieleni – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest taras lub ogródek!

Mieszkanie z ogródkiem – tylko dla wybranych

Mieszkanie z ogródkiem jest przyczyną zazdrości wszystkich mieszkańców wyższych pięter. Ogródki bowiem najczęściej należą do mieszkańców parteru. Z pewnością ogródek daje największe możliwości. Dzięki budowie pergoli możemy w nim zaaranżować miejsce relaksu i rozrywki, które dodatkowo ochroni nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Budowa pergoli osłoni nas także o ciekawego wzroku sąsiadów i przechodniów tworząc odgrodzone, intymne miejsce. Ogródek możemy urządzić w sposób minimalistyczny – z równo przystrzyżonym trawnikiem i niewielką ilością krzewów lub postawić na bardziej funkcjonalny look, w którym dominować będą zasadzone warzywa, zioła i kwiaty.

admin

No Comments

Post a Comment