Materiał na taras – czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy jego wyborze

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Materiał na taras – czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy jego wyborze

Materiał na taras – czynniki, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy jego wyborze

Planując budowę tarasu, musisz zastanowić się nad wieloma kwestiami. Czy zależy Ci bardziej na ekonomii, czy trwałości? Z której strony domu taras ma się znajdować? W jaki sposób ma stylistycznie korespondować z domem i otoczeniem? Te i wiele innych kwestii zajmą Ci z pewnością wiele czasu. Najtrudniejszym wyborem będzie jednak wybór odpowiedniego materiału na taras – to od niego zależy ostateczny wygląd i trwałość konstrukcji, a także jej walory użytkowe. Poniżej przedstawimy kilka czynników, którymi powinieneś się kierować w czasie wyboru materiału na taras.

Lokalizacja tarasu a jego styl

Zazwyczaj tarasy lokalizowane są przy południowej lub zachodniej ścianie domu. Jest jednak gros osób, które widzą wiele pozytywów w tarasie wschodnim i północnym. Przy temacie lokalizacji warto także zwrócić uwagę, że nie każdy taras będzie łączył się z parterem – wiele osób marzy o tarasie łączącym się z sypialnią znajdującą się na piętrze. W zależności od tego, gdzie zlokalizowany będzie Twój taras – dopasuj styl materiału, z jakiego jest wykonany. I tak, jeśli taras łączy się z salonem, warto wydłużyć optycznie oba pomieszczenia przez zastosowanie tych samych desek. Dużym zakresem kolorystycznym charakteryzują się deski z drzew egzotycznych, np. cedru, meranti, bandkirai, czy basralokusa.

Innym pomysłem jest dopasowanie stylistyki tarasu do otoczenia – elewacji, ścieżek czy elementów małej architektury ogrodowej. Wówczas częstym wyborem, ze względu na jego wartość estetyczną i funkcjonalną jest kompozyt drewna.

Co brać pod uwagę, gdy liczysz się z finansami

Nie da się ukryć, że wielu z nas myśląc o projekcie tarasu, bierze pod uwagę kwestie finansowe. Jeśli także Tobie zależy na oszczędnościach – oblicz przede wszystkim planowaną powierzchnię tarasu. Weź pod uwagę także wytrzymałość danego materiału, gdyż odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne to klucz do taniej eksploatacji. Z pewnością dobrym pomysłem jest budowa tarasu z kompozytu – ten nie dość, że łudząco przypomina drewno, to jest także dużo odporniejszym materiałem, a co więcej – łatwym do pielęgnacji i konserwacji.

admin

No Comments

Post a Comment