Markiza czy pergola – jakie zadaszenie tarasu wybrać?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Markiza czy pergola – jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Markiza czy pergola – jakie zadaszenie tarasu wybrać?

Jeśli zadaszenia nie uwzględniliśmy w pierwotnym projekcie tarasu drewnianego – zawsze możemy zdecydować się na nie później. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest montaż pergoli lub markizy – które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Markiza – ochrona przeciwsłoneczna

Markiza, czyli rodzaj składanego, materiałowego daszka sprawdzi się jako tarasowa osłona przeciwsłoneczna. Popularna jest zwłaszcza wśród właścicieli balkonów, stanowi też charakterystyczny element wystaw sklepowych.

Te produkty możemy kupić w różnych wersjach – istnieją markizy poręczowe, boczne, fasadowe, kompaktowe, balkonowe, tarasowe i wiele innych. To rozwiązanie poręczne, dosyć proste w montażu i codziennym użytku (rozkłada się je tak, jak rolety) – ich wadą jest jednak to, że stanowią ochronę wyłącznie przed słońcem. Kto spędził życie w Polsce, ten doskonale wie, że w naszym kraju wiosna i lato bywają porami naprawdę kapryśnymi – deszcz, słońce, grad – dobre zadaszenie tarasu powinno działać tak samo dobrze w różnych warunkach atmosferycznych.

Pergola – ochrona przed słońcem, wiatrem i deszczem

Dużo wszechstronniejszym rozwiązaniem jest montaż pergoli drewnianej. Taka konstrukcja, w przeciwieństwie do pergoli umożliwia dodatkowe osłonięcie z boku i przedniej strony domu. Pergola jest także przymocowana do podłoża – dzięki temu jest konstrukcją stabilniejszą i odporniejszą na zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli zdecydują się Państwo na montaż pergoli, wówczas zapewniają sobie ochronę nie tylko przed słońcem, ale także deszczem, śniegiem, czy gradem.

Istotną zaletą tego produktu jest z pewnością szybki i tani montaż. Wiele firm oferuje budowę pergoli z gotowych części, których postawienie zakończy się podczas jednego dnia.

Duży wybór materiałów budowlanych do pergoli dostępnych na rynku sprzyja atrakcyjnej aranżacji przestrzeni wokół domu. My polecamy szczególnie pergole drewniane, które doskonale komponują się zarówno z tarasem, jak i całą małą architekturą ogrodową.

admin

No Comments

Post a Comment