Jesienna paleta barw na Twoim tarasie

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Jesienna paleta barw na Twoim tarasie

Jesienna paleta barw na Twoim tarasie

Mimo tego, że wciąż mamy w pamięci wspomnienie lata, upalnych dni, orzeźwiających kąpieli w morzu i czas urlopowego szaleństwa, to szkolny dzwonek, który rozległ się 3 września, nieubłaganie zwiastuje koniec letniej aury. Jednak nastroje jesienne również mogą być pełne kolorów i ciepła. Wystarczy, że odpowiednio przygotujesz się do nowego sezonu. Dziś podpowiemy Wam, jak stworzyć przytulny taras w jesiennej palecie barw.

Ciepło w Twoim zasięgu

Jesienna pogoda lubi płatać figle. Jednego dnia funduje nam sporą dawkę promieni słonecznych, by następnego potraktować nieciekawą deszczową mżawką. W słoneczne dni można pozwolić sobie na kubek gorącej herbaty z miodem i cytryną na naszym tarasie. Jednakże trzeba zapewnić sobie odpowiednią temperaturę otoczenia. Co prawda gorący napój w dłoniach jest już krokiem w stronę ciepła, jednak powinniśmy pomyśleć również o innych opcjach.

Doskonałym wyjściem jest zakup ogrodowego koksownika, który postawimy w okolicach naszego siedziska. Możesz wybierać wśród wzorów i kolorów. Na rynku jest naprawdę duża oferta palenisk ogrodowych, które pomogą Ci otrzymać ciepło. Możesz wybrać bogato zdobione i kute koksowniki lub zupełnie niepozorne, które w harmonijny sposób wtopią się w krajobraz Twojego otoczenia. Podpowiadamy, że wychodząc z domu, warto pomyśleć o miłym i ciepłym kocyku.

Niech stanie się światłość

Im więcej jesiennej atmosfery, tym mniej dnia. Niektórym z nas brak światła może dawać się szczególnie we znaki. Dlatego nie ma co załamywać rąk, tylko poszukać innego rozwiązania. Rozwieś wokół swojego tarasu nastrojowe lampiony i lampki a nawet lampę naftową. Dzięki nim oświetlisz swój taras, a przy okazji stworzysz bajeczną i pełną magii atmosferę. Lampiony możesz wykonać także sam, na przykład ozdabiając słoik i wstawiając do środka świeczkę.

Feerie kolorów i kwiatów

Jesień to nie tylko spadające liście z drzew, to także pora królowania roślin! Gdy wakacyjne kwiaty odchodzą w zapomnienie, na scenę wkraczają jesienne odmiany. Wrzosy, chryzantemy, dalie i astry – to one mogą zaprowadzić nowe porządki na Twoim tarasie. Nawet podczas niesprzyjającej pogody ich barwne płatki poprawią Ci humor.

Dzięki tym metodom Twój drewniany taras na przykład w okolicach Warszawy zakwitnie jesienną paletą barw i odczaruje ponurą atmosferę jesieni.

admin

No Comments

Post a Comment