Jesienna i zimowa pergola

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Jesienna i zimowa pergola

Jesienna i zimowa pergola

Budowa pergoli i jej konserwacja

Pergola to ciekawy element naszych ogrodów i przestrzeni na zewnątrz domów. Zabezpiecza tarasy, a także ozdabia – kiedy pozwolimy pnączom bluszczu rozwinąć gałęzie na pergoli, możemy cieszyć się wyjątkowym, zielonym zadaszeniem. Tak samo, jak taras, pergolę należy odpowiednio zabezpieczyć, a wtedy, jako trwała konstrukcja, będzie cieszyć nas przez długie lata.

Zabezpieczanie pergoli na zimę

Drewno to piękny surowiec, które powraca do naszego życia codziennego. Po modzie na skandynawską oszczędność w stylu metalowe i szklane konstrukcje, powracamy do drewnianych mebli czy tarasów. Jednak drewno wymaga od nas odpowiedniej konserwacji. Kiedy zdecydujemy się na montaż drewnianej pergoli, musimy liczyć się z tym, że wraz z przyjściem zimniejszego sezonu należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu.

Po letniej porze roku musimy sprawdzić, czy w konstrukcji pergoli nie ma ubytków. Następnie należy je uzupełnić masą szpachlową do drewna. Jeżeli elementy pergoli całkowicie spróchniały, zastępujemy je częściami z nowego drewna. Z kolei, kiedy zdecydowaliśmy się na budowę pergoli, której powierzchnia jest malowana, dobrze będzie przyjrzeć się farbie. Złuszczenia oczyszczamy i ponownie malujemy.

Jeżeli jednak drewno pergoli nie zostało pomalowane farbą, zabieramy się do impregnacji, która ochroni konstrukcję przed zimową słotą.

Pergola jako jesienna i zimowa ozdoba

Pergola może stać się ważną częścią ogrodu zimowego. Jeżeli zdecydujemy się go założyć, możemy zaplanować ogród zimowy na etapie projektowania tarasu. Do wcześniej wybudowanej pergoli możemy domontować szklane ściany i cieplne panele, które sprawią, że w trakcie mrozów będziemy mogli spędzać czas w przytulnym zimowym ogrodzie.

Jednak zanim nadejdą ścinające mrozy, w okresie złotej jesieni pergola może cieszyć nasze oko kolorowymi roślinami. Nie tylko tradycyjny bluszcz ozdobi jej konstrukcję – dobrym pomysłem jest również zasadzenie tam wiciokrzewu, powojnika czy pnącej róży. Tak kwitnące rośliny stworzą jesienny, kolorowy dach i pozwolą nam dłużej odczuwać przyjemność z przebywania na łonie natury.

admin

No Comments

Post a Comment