Jak urządzić taras? Przykłady stylów wystroju

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Jak urządzić taras? Przykłady stylów wystroju

Jak urządzić taras? Przykłady stylów wystroju

Taras to ogrodowe przedłużenie naszego domu. Pozwala nam wypoczywać w sąsiedztwie natury i korzystać z pięknej pogody w cieplej porze roku, a jeżeli zdecydowaliśmy się na taras zadaszony i otoczony szklanymi ścianami, możemy cieszyć się jego wyjątkowością także zimą. W jaki sposób urządzić taras, aby odpowiadał naszym preferencjom i spełniał estetyczne wymagania? W tym artykule radzimy, jakie style wystroju możesz zastosować na swoim tarasie.

Wystrój klasyczny – uniwersalność i styl

System tarasowy drewniany to najpopularniejszy rodzaj ze wszystkich montowanych tarasów. Możesz dopełnić jego wygląd poprzez zastosowanie klasycznego wystroju. Taki wystrój często spotykamy we wnętrzach domów wielorodzinnych, ponieważ jest funkcjonalny, nie wymaga dużego nakładu pracy we wprowadzaniu do pomieszczeń, a jednocześnie pozwala uzyskać estetyczny efekt. Styl klasyczny to głównie drewno i inne materiały o prostej strukturze, przy czym drewno pozostawiamy w naturalnym kolorze, z kolei na ścianach możemy zastosować biel i beż. Do tarasu w stylu klasycznym będzie więc pasować stół i krzesła z wyszlifowanego drewna pokrytego przezroczystym lakierem, a ściany domu, które łączą się z tarasem, możemy pozostawić w kolorze białym.

Wystrój romantyczny – subtelność w dobrym guście

W stylu romantycznym sprawdzą się delikatne, pastelowe barwy. Możesz postawić na meble w kolorach ciepłej bieli czy jasnego różu, a jeżeli chcesz mocniej zaznaczyć charakter wystroju, odpowiednie będą meble z miękkim siedziskiem i oparciem w pastelowych odcieniach. Stół nakryj obrusem w kwiaty. Wystrój romantyczny najłatwiej zastosować w sezonie wiosenno-letnim, kiedy mamy dostęp do dziesiątek kwitnących roślin. Kolorowe kwiaty uzupełnią romantyczny charakter tarasu, a jednocześnie są ponadczasową dekoracją, którą możesz zmieniać zależnie od potrzeb i gustu.

Styl romantyczny istnieje również w odmianie zwanej shabby chic, gdzie pojawiają się meble imitujące rustykalny wygląd. To drewniane elementy wyposażenia w białym lub beżowym kolorze, których farba jest poprzecierana. Shabby chic będzie dobrym wyborem dla każdego, kto uważa, że wystrój romantyczny wymaga stylistycznego tuningu.

Styl skandynawski – minimalizm i nowoczesność

Z pewnością kojarzysz wnętrza wystrojone w taki sposób, że efekt jest jednocześnie oszczędny, ale także stylowy i wyróżniający się. Tak właśnie prezentuje się wystrój rodzaju skandynawskiego. Jakie są cechy charakterystyczne takiego wystroju? To jasne kolory w zimnych odcieniach i oszczędność formy. Możesz więc postawić na stół, ławę bądź krzesła w zimnej bieli, których kształt będzie prosty i równomierny. Styl skandynawski lubi dodatki w jednym, wyróżniającym się kolorze, często jest to niebieski. Dobrze sprawdzi się na poduszkach na krzesła czy ławę. Na tarasie możesz również postawić proste donice, a dla odważnych polecamy malowanie podłogi całego tarasu na jednolity i jasny odcień bieli lub beżu z jasno-szarymi akcentami.

admin

No Comments

Post a Comment