Taras w stylu nowoczesnym

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Taras w stylu nowoczesnym

Taras w stylu nowoczesnym

Wraz z nadchodzącym sezonem letnim planujemy przygotowanie tarasu na ciepłą porę roku. Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób odświeżyć wystrój tarasu, proponujemy styl nowoczesny. To wyjątkowy design, które pomaga stworzyć unikatowy efekt. Choć pozornie może wydawać się, że styl nowoczesny to tylko awangardowe kształty i niski poziom funkcjonalności, jest wręcz odwrotnie – charakteryzują go minimalistyczne elementy wystroju, które jednocześnie zostały zaprojektowane do praktycznego wykorzystania. W tym artykule prezentujemy kilka porad, które pomogą Ci wprowadzić ten rodzaj wystroju na swoim tarasie.

Kolorystyka

Jeżeli kojarzysz styl nowoczesny z oszczędną kolorystyką, trafiłeś w dziesiątkę. W tym rodzaju wystroju wykorzystujemy głównie jasne barwy, a kontrast tworzymy za pomocą dodatków, akcesoriów czy pojedynczych elementów wyposażenia. Króluje kolor biały, beżowy i écru, a także czarny z elementami niebieskiego, granatu czy nasyconej żółci. Kolorystyka stylu nowoczesnego jest proponowana osobom, które szukają minimalistycznej i stonowanej stylizacji, która jednocześnie będzie charakteryzować się unikatową i nietypową formą.

Kształt

Forma elementów wyposażenia czy konstrukcji tarasu w stylu nowoczesnym jest równie oszczędna, co kolorystyka. Najczęściej spotykamy kształty geometryczne: bryły czy kule. Łączenie ich ze sobą czy mniejszymi dodatkami w innym kształcie jest proste i trudno o przypadkowy nieestetyczny efekt. Styl nowoczesny dzięki swojemu minimalizmowi pozwala wyeksponować piękno ogrodu otaczającego taras czy elementów elewacji domu.

Wiele osób na etapie projektowania tarasu postanawiają, że ma on być utrzymany w stylu nowoczesnym, decyduje się na geometryczny kształt samej podstawy tarasu: bez obudowywania go balustradą i łączenia z dachem domu. W ten sposób otrzymujemy taras, z którego korzystać można głównie latem, lecz daje nam jednocześnie duże pole do manewru w kontekście doboru elementów wystroju.

Możesz także zdecydować się na pojedyncze słupy wspierające dach i dach wykonany z przezroczystego tworzywa.

Elementy wyposażenia – meble i dodatki

Meble i dodatki dopasowujesz do kształtu i konstrukcji tarasu, a także elewacji domu. Taras odsłonięty pozwala wyeksponować każdy element wyposażenia, dlatego wystarczy ustawić stół i krzesła o prostym, skandynawskim designie, aby stworzyć nowoczesny efekt. Jeżeli taras jest zadaszony przezroczystym tworzywem, możesz nadać mu nieco bardziej przytulny efekt wstawiając kanapy i fotele w białym kolorze o prostym kształcie, jednak wyłożone miękkimi pufami.

W zakresie budowy tarasu warto zaufać profesjonalistom.

admin

No Comments

Post a Comment