Taras gotowy na upał

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Taras gotowy na upał

Taras gotowy na upał

Uwielbiasz spędzać czas na swoim tarasie, jednakże przeszkadza Ci w tym zbyt duże natężenie słońca? Upał nie pozwala przebywać na nim dłużej niż kilkanaście minut? Nie musisz rezygnować z wypoczynku na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, jak przygotować taras na rekordowe upały. Zapraszamy do lektury!

W którą stronę?

Jeśli jesteś w trakcie projektowania tarasu, warto byś zastanowił się nad kwestią jego lokalizacji. Wybór konkretnej strony świata wiąże się z dostarczanymi tam porcjami promieniowania świetlnego. By wiosną i wczesnym latem cieszyć się ciepłem słońca na tarasie, możemy zlokalizować go od strony południowej. Jednakże w rozkwicie sezonu letniego możemy mieć problemy ze słońcem i upałem. Z kolei usytuowanie wschodnie sprawi, że po pracy znajdziemy chłodny cień na tarasie. Zachodnie umieszczenie jest dedykowane dla tych, którzy uwielbiają podziwiać malownicze zachody słońca.

Wybierz zacienienie

W sytuacji, gdy budowa tarasu została zakończona, a dawki słońca latem są znacznie powyżej normy, którą możesz przyjąć, wybierz metody, pozwalające zacienić taras. Jednym z najprostszych i najbardziej ekonomicznych rozwiązań jest parasol. Jego wadą jest to, że zabiera część powierzchni tarasu. Jeśli taras jest przyłączony do jednej ze ścian budynku, możemy pokusić się o montaż markizy. Na rynku dostępne są także żagle słoneczne. W przypadku, gdy nasz taras posiada dach, jednakże słońce i tak dociera do wewnątrz przez otwarte ściany, można zainstalować rolety.

Relaksuj się w towarzystwie roślin

Jeśli szukasz naturalnej metody zacienienia tarasu, wykorzystaj potencjał pnących roślin i żywotników. Dzięki nim zbudujesz ścianę zieleni, a także zyskasz przepiękną ozdobę. Popularne tuje możesz posadzić w dużych ozdobnych donicach i postawić w wybranym miejscu na tarasie. Z roślinami pnącymi będzie troszkę więcej zachodu, jednakże wysiłek się opłaci. W czym rzecz? Trzeba dać roślinom oparcie. Jeśli jesteś właścicielem pergoli, to sprawa jest już właściwie rozwiązana. Jeśli nie, zaopatrz się w kratkę, na której będą wzrastać rośliny.

admin

No Comments

Post a Comment