Pomysł na połączenie tarasu z salonem

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Pomysł na połączenie tarasu z salonem

Pomysł na połączenie tarasu z salonem

Wielu z nas marzy o tym, by móc wyjść ze swojego salonu wprost na przepiękny taras i podziwiać uroki swojego ogrodu. Oprócz wrażeń estetycznych jest to również zabieg praktyczny. Otwarcie salonu na taras okaże się nieocenioną pomocą, gdy będziemy chcieli wydać małe przyjęcie na zewnątrz lub zaprosić swoich bliskich na grilla. Swobodne lawirowanie między domem a tarasem usprawni podawanie posiłków, a także późniejsze sprzątanie. W jaki sposób to zrobić? O tym kilka słów w dzisiejszym artykule.

Pamiętaj o spójności stylistycznej

Salon kojarzy się nam ze strefą relaksu. To w nim po całym dniu pracy lub pobycie w szkole możemy zdystansować się od swoich problemów i obowiązków. To tam toczy się życie rodzinne, umacniają więzy. To tam zażywamy rozrywki, oglądając ulubione programy telewizyjne lub filmy. Połączenie go z tarasem będzie jego świetnym przedłużeniem podczas dobrej pogody. Jednak musisz pamiętać o tym, by te dwie z pozoru oddzielne przestrzenie były spójne stylistycznie.

Przy wyborze mebli na taras kierujmy się tym samym gustem, który towarzyszył nam przy wyborze wyposażenia do salonu. Jeśli we wnętrzu mamy szafy i sofy w stylu kolonialnym, nie decydujmy się na wybór mebli tarasowych w stylistyce art deco czy industrialnej. Powinny być też podobnej jakości. Będzie to źle wyglądać, gdy meble w salonie będą solidne, a te na zewnątrz zostaną wykonane z tworzywa o niższym standardzie.

Ważną kwestią jest także samo podłoże. Gdy wykorzystamy dwa odmienne materiały – dajmy na to kolorowe płytki na tarasie oraz panele w salonie, to uzyskamy niekorzystny efekt wizualny. Dobrym rozwiązaniem jest drewno lub deski kompozytowe w takim samym kolorze jak podłoga w salonie. Jednakże musimy pamiętać, że wybierając podłogę na taras, musimy kierować się także względami praktycznymi i być pewnym, że odpowiedzi na pytania „Czy podłoga będzie odporna na zmienne warunki atmosferyczne?” oraz „Czy podłoże zatrzyma napływ śniegu i deszczu do wewnątrz?” będą zawsze twierdzące.

Drzwi – droga do sukcesu

Elementem przejściowym i kluczowym dla otworzenia salonu na taras są drzwi. Częstą praktyką, która powoduje niewygodę, jest wybór jednoskrzydłowych drzwi balkonowych. Taki zabieg odbierze nam możliwość podziwiania otwartej przestrzeni na zewnątrz, sprawi, że o wiele mniej światła naturalnego dostanie się do naszego salonu, jak i ograniczy swobodę ruchu. Dlatego powinniśmy zamontować tam drzwi przynajmniej dwuskrzydłowe. Oczywiście doskonałą opcją jest wstawienie tam drzwi przesuwnych całkowicie przeszklonych. Wtedy idea otwartego salonu stanie się najpełniejsza.

admin

No Comments

Post a Comment