Jaka jest najlepsza nawierzchnia wokół basenu?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Jaka jest najlepsza nawierzchnia wokół basenu?

Jaka jest najlepsza nawierzchnia wokół basenu?

W końcu nadeszła upragniona wiosna, a wraz z nią nowe pomysły na aranżację domu i podwórza. Tęsknota za ciepłymi temperaturami sprawia, że zaczynamy myśleć już o wakacyjnym urlopie. Może wówczas będziemy spędzać miłe chwile w przydomowym basenie? Tylko… jaką nawierzchnię wokół niego zastosować?

Dziś coraz więcej osób może sobie pozwolić na przydomowy basen – częściej więc szukają porad dotyczących materiału na jego zabudowę. Który będzie najtrwalszy, najładniejszy, a wreszcie najbezpieczniejszy?

Korzystając z basenów publicznych, łatwo możemy zauważyć ich ceramiczną zabudowę. Czy takie samo rozwiązanie sprawdzi się w warunkach domowych? Publiczne pływalnie muszą spełniać restrykcyjne normy utrzymania higieny, a płytki ceramiczne są dosyć łatwe do czyszczenia i dezynfekcji. Nie są one jednak zbyt estetyczne, a przede wszystkim – są bardzo podatne na warunki atmosferyczne. W przydomowym basenie mogłyby mocno nagrzewać się latem, a pod wpływem ujemnych temperatur – pękać. Co więcej, śliska nawierzchnia płytek nie sprzyja zachowaniu bezpieczeństwa. Chyba nikt nie chciałby rozkładać maty antypoślizgowe na własnym podwórzu?

Kompozyt drewna – idealna zabudowa basenów

Zabudowa basenu musi być nie tylko estetycznym dodatkiem, ale także stanowić barierę chroniącą zbiornik przed zanieczyszczeniami. Jej materiał powinien być więc trwały i odporny na działanie wilgoci, a także odznaczać się właściwościami antypoślizgowymi. Idealne rozwiązanie, które spełnia wszystkie te kryteria, to kompozyt drewna.

Deski kompozytowe są materiałem do złudzenia przypominającym drewno – ich zaletą jest także duży wybór kolorystyczny, zapewniający idealne dopasowanie do aranżacji podwórza. W przeciwieństwie do rodzimych i egzotycznych gatunków drzew – kompozyt drewna doskonale radzi sobie z wilgocią i działaniem promieni słonecznych. Osoby, którym na sercu leży dobro naszej planety z pewnością docenią to, że materiał ten jest w pełni ekologicznym. Wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych, łatwa konserwacja i czyszczenie sprawią, że materiał ten będzie nam służył przez wiele lat.

admin

No Comments

Post a Comment