Jak stworzyć taras bliski naturze?

PKCONSTRUCTION / Bez kategorii  / Jak stworzyć taras bliski naturze?

Jak stworzyć taras bliski naturze?

Większość ludzi kocha drewno, jego kolor, zapach, fakturę. Jednak coraz większa świadomość związana z zagrożeniem dla lasów tropikalnych, które są głównym źródłem materiału do tworzenia tarasów drewnianych, elewacji, czy mebli, składnia wielu do poszukiwać ekologicznych alternatyw. Jedną z nich jest z pewnością kompozyt drewna.

W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad tym, jak stworzyć taras bliski naturze. Przedstawimy w nim nie tylko zalety kompozytu drewna, ale także pomysły aranżacyjne na taras, w którym poczujemy się niczym w centrum roślinnego raju.

Ratuj naturę z kompozytem drewna

Kompozyt drewna jest dziś powszechnym materiałem. Wykonuje się z niego m.in. tarasy, ogrodzenia, elewacje, pomosty, ścieżki, altany etc. Z czego się składa? Kompozyt to materiał będący najczęściej mieszanką drewna, mączki drzewnej, włókien bambusowych, polietylenu, żywic, stabilizatorów, pigmentów i polipropylenu. Dlaczego warto go stosować? Zastępowanie desek drewnianych kompozytowymi przyczynia się do zmniejszenia wycinki lasów tropikalnych. Dla osób o dużej wrażliwości ekologicznej, kompozyt drewna jest świetną alternatywą, ponieważ w 100% podlega utylizacji. Co więcej, wizualna strona materiału jest właściwie nie do odróżnienia od wyglądu naturalnego drewna. Kompozyt ma także liczne zalety praktyczne. Jest łatwy w czyszczeniu, nie wymaga konserwacji, a chodzenie po nim gołymi stopami nie grozi wbiciem w skórę drzazgi.

Naturalna aura tarasu

Wybierając kompozyt drewna z pewnością działamy na korzyść środowiska naturalnego. Jednak jeśli jesteśmy prawdziwymi miłośnikami przyrody, będziemy chcieli otaczać się roślinnością, współtworzyć miejsce współistnienia człowieka i natury. Aby zadbać o malowniczą aurę tarasu powinniśmy postawić do rośliny, których wygląd, zapach, a nawet owoce umilą nam przebywanie poza domem, ochronią nas przed słońcem, wiatrem oraz… ciekawością sąsiadów. Słowem, potrzebujemy roślinności, z którą zbudujemy nasz naturalny azyl chroniący przed sprawami dnia codziennego.

Zmysł węchu z pewnością pobudzą takie kwiaty, jak lawenda, piwonie, czy azalie. Ich intensywny i przyjemny zapach pozytywnie wpłynie na nastrój osób przebywających na tarasie. Jeśli chcemy otoczyć się szczelnym, roślinnym murem możemy wykorzystać pnący się bluszcz.

Osoby, które cenią naturalne jedzenie, bez dodatków konserwantów, na tarasie i w jego pobliżu powinny hodować zioła. Rosnące obok (a nawet w środku!) tarasu drzewka owocowe lub truskawki, maliny, borówki, agrest, czy jeżyny sprawią, że relaks na tarasie będzie jeszcze przyjemniejszy, słodszy i bardziej relaksujący.

 

admin

No Comments

Post a Comment