Taras nad basenem

PKCONSTRUCTION / Uncategorized  / Taras nad basenem

Taras nad basenem

Kiedy nadchodzi sezon letni, z chęcią spędzamy czas na świeżym powietrzu. Wspólne imprezy z przyjaciółmi, rodzinne obiady, popołudniowy odpoczynek po pracy – okazji do relaksu jest wiele, a każda z nich równie dobra. Jeżeli masz w swoim ogrodzie przestrzeń na basen, z pewnością wiesz, jak znacznie może odmienić ogród. Będzie jeszcze ciekawsza dzięki zamontowaniu tarasu, który wraz z basenem stworzy wprost idealną przestrzeń do relaksu. Dlatego w tym artykule podpowiadamy, jak wybudować taras nad basenem.

Czego potrzebujesz do tarasu nad basenem?

Przede wszystkim musi zostać wyznaczona wystarczająca przestrzeń. Najczęściej buduje się taras dopasowany do jednego brzegu basenu, lub okalający jedną jego stronę. Wtedy musimy wymierzyć odpowiednią przestrzeń zarówno dla zbiornika wodnego, jak i okalającego go tarasu.

Wśród nowoczesnych i innowacyjnych propozycji pojawiają się także tarasy zawieszone nad basenem. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które dysponują ograniczoną przestrzenią do wytyczenia strefy wypoczynkowej.

Kolejny krok to uwzględnienie naszych preferencji i warunków: czy taras ma być miejscem stricte wypoczynkowym? Chcesz umieścić na nim zarówno leżaki jak i stół, krzesła i inne dodatki? A może wystarczą same leżaki? Istotna jest także liczba osób, które przeważnie będą korzystać z tarasu. Oczywiste jest, że taras dla pary wyłącznie do własnego użytku będzie mniejszy, niż taras dla wieloosobowej rodziny.

Następny krok to przygotowanie terenu do wyznaczenia obszaru tarasu. Należy ustawić odpowiednio słupki wytyczające obszar, a następnie usunąć nadmiar gleby i wyrównać ją, aby taras był zamontowany w sposób stabilny.

Z kolei taras zawieszony będzie prawdopodobnie przedłużeniem domowego poziomu parteru. Wtedy jego powierzchnia musi być solidnie wzmocniona, aby wybudowany na wysokości taras na podwyższeniu był stabilny i wytrzymały. Drewno może być ułożone na legarach, które założono na podstawę z betonu. Dzięki temu taki taras nie potrzebuje dodatkowych wzniesień na drewnianych palach, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego pomostu zamontowanego nad zbiornikami wodnymi.

Twój wyjątkowy taras przy basenie

W przypadku tradycyjnego basenu kolejne etapy to stworzenie struktury tarasu włącznie z zamontowaniem belek przekrojowych, a następnie wykładanie desek i odpowiednie dostosowanie ich do pożądanych wymiarów.

Konieczny będzie wybór desek z odpowiedniego materiału, który nie chłonie wody, nie pęcznieje i nie pęka. Dobrym wyborem jest kompozyt drewna, znany ze swoich wodoodpornych właściwości.

admin

No Comments

Post a Comment